Funkcjonalne i designerskie meble na wymiar

0 komentarzy
Funkcjonalne i designerskie meble na wymiar

Rozpoczynając życie na własną rękę pragniemy stworzyć zazwyczaj małe i przytulne mieszkanie, takie w którym zarówno my, jak i nasi znajomi i najbliższa rodzina będziemy czuli się komfortowo. Problemem w urządzeniu małego lokum czy kawalerki jest zazwyczaj niewymiarowość tych pomieszczeń. Mając do czynienia z małym metrażemu musimy zrezygnować z potężnych mebli,a także dużych sprzętów kuchennych. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy architektów i projektantów, którzy pomogą nam sprawniej przygotować idealną kuchnię.

Projekt małej kuchni

Zaprojektowanie kuchni w małym mieszkaniu to nie lada wyzwanie dla architektów wnętrz, którzy muszą zadbać o odpowiednie proporcje między funkcjonalnością pomieszczenia, a także odpowiednią ilością wolnego miejsca do przemieszczania się po nim. Pewnym jest, że mała kuchnia nie będzie zawierała ogromnych zapasów jedzenia, osobnej zamrażarki, czy zmywarki, warto jednak pamiętać, że zazwyczaj korzystać z niej będzie jedna, maksymalnie dwie osoby. Warto jednak pamiętać o zachowaniu podstawowowych zasad idealnie zaprojektowanego pomieszczenia kuchennego. Powinny się tu, pomimo małego metrażu, znaleźć sprzęty pozwalające odtworzyć 5 podstawowych stref: strefę zapasów, przechowywania, zmywania, przygotowania posiłków, gotowania i pieczenia. Strefa zapasów to miesjce na takie produkty jak chleb, kasza, mąka, ryż, które warto przechowywać w małej chłodziarce znajdującej się pod blatem kuchennym. Strefa zmywania obejmuje zazwyczaj zlewozmywak, w małej kawalerce możemy zamontować go w narożniku, aby zaoszczędzić miejsce. Pod zlewem zamontować możemy także kosz, ponieważ ułatwi nam to zdecydowanie przemieszczanie się po kuchni. Strefa przygotowania posiłków, tzw. blat pracy, to miejsce na którym nie powinniśmy oszczędzać miejsca, ponieważ to właśnie na tym blacie przygotowywać będziemy wszystkie posiłki. Ważne więc żeby było ono stale przestronne. Ostatnia strefa – gotowania i pieczenia obejmuje natomiat płytę grzewczą, piekarnik i mikrofalę, a także miejsce na garnki i patelnie na których przygotowujemy potrawy.

Odpowiednie meble i sprzęt AGD

Przechodząc do realizacji projektu warto zastanowić się nad odpowiednimi do małej kuchni meblami. Wpisując zapytanie, rodzaj mebli i miasto otrzymamy słowa: meble na wymiar kuchenne Poznań, które skierują nas do strony firmy pracownia mebli, w której profejsonalni projektanci stworzą dla nas meble marzeń. Warto skorzystać z pomocy projektantów, którzy stworzą nie tylko funkcjonalne ale i trwałe meble, które stanowiły będą bazę naszej kuchni. W małych kuchniach idealnym rozwiązaniem będzie wybór stałej zabudowy, a nie pojedynczych szafek, dzięki czemu zaoszczędzimy wiele miejsca. Warto pomyśleć także o wysuwanych szafkach, czy blatach, które stworzą iluzję przestrzeni nawet w najmniejszym pomieszczeniu. Wybierając sprzęt AGD pamiętajmy, aby nie był on zbyt duży, czy szeroki, ponieważ zajmie zbyt wiele miejsca. Wartko kupić lodówko-zamrażarkę oraz zrezygnować ze zmywarki na koszt większej kuchenki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *