Mieszkania i domy – okolice Poznania

0 komentarzy
Mieszkania i domy – okolice Poznania

Dom jest miejscem, które buduje przede wszystkim rodzina. Wielu twierdzi, iż budynek mieszkalny ma znaczenie drugorzędne. Choć z pewnością tego typu wartościowanie ma swoje podstawy nie da się ukryć, iż odpowiedni lokal mieszkalny w dużej mierze wpływa na rodzinę, jej wzajemne relacje oraz samopoczucie, komfort i wreszcie – co zapewne jest nierzadko najważniejsze – na bezpieczeństwo. W ostatnim czasie szczególnie popularnym miejscem do zamieszkania stała się stolica Wielkopolski, czyli oczywiście Poznań. Dlaczego tak się stało? Wydaje się, iż znamienny fakt wpływający na tę sytuację to informacje o tym, że w województwie wielkopolskim od jakiegoś czasu perspektywy nauki, pracy czy szeroko pojętego rozwoju zaczęły znacznie wzrastać. Gospodarka rozwija się tam nad wyraz prężnie, dlatego pojawiają się kolejne miejsca pracy. W Poznaniu zamieszkują nie tylko absolwenci poznańskich szkół wyższych, ale także mieszkańcy przybywający z różnych stron Polski i nierzadko świata. Jakie nieruchomości wybierają? Wydaje się, że odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, ponieważ opcji jest naprawdę wiele.

Mieszkania na osiedlach zamkniętych

W ostatnich latach w Poznaniu realizuje się szereg inwestycji związanych z budowami osiedli zamkniętych. Innymi słowy tworzy się miejsca, w którym budowane są bloki zawierające mieszkania całkowicie ogrodzone i nierzadko chronione za pomocą kamer i przez zatrudnioną ochronę. Takie nieruchomości wybierane są przede wszystkim przez osoby, dla których bezpieczeństwo i wygoda są najważniejsze. Nie rzadko mowa o rodzinach z małymi dziećmi, zazwyczaj kilkuletnimi. Na terenie obiektów tego typu często znajdują się place zabaw oraz ośrodki sportowo-rekreacyjne (w których skład wchodzą między innymi baseny, sale gimnastyczne czy kręgielnia i bilard). Korzystanie z obiektów o których mowa w poprzednim zdaniu jest zazwyczaj wliczone w czynsz, dlatego atrakcyjność mieszkań na osiedlach zamkniętych wzrasta. Mieszkania deweloperskie są istotne także w innym kontekście. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że mieszkania na osiedlach zamkniętych spełniają pewne standardy, o których trudno mówić w przypadku nieruchomości z rynku wtórnego. Nierzadko warto jednak przy okazji szukania mieszkania zwrócić się również z stronę tego typu obiektów. Ich niewątpliwym plusem z pewnością jest cena, ponieważ starsze nieruchomości są jednocześnie mniej warte. Nie jest to jednak regułą, na przykład wtedy, gdy mowa o kamienicach na poznańskim – czy tez każdym innym – Starym Mieście.

Stare kamienice przyciągają urokiem

Urok starych kamienic z pewnością zachwyca nie tylko samych mieszkańców miasta Poznania, ale także wszystkich przyjezdnych. Nierzadko są to nieruchomości, które należą do miasta i są zabytkowe. W wielu kamienicach wciąż mieszkają jednak zwykli obywatele. W niektórych przypadkach są to osoby starsze, które sprzedają kamienice ze względu na niewysoki czynsz i na przykład przeprowadzkę do rodziny. Warto zastanowić się nad zakupem lokalu w kamienicy, jednak należy mieć świadomość tego, że oprócz swoich uroków, kamienice mają także minusy. Kłopotem jest chociażby cena za taką nieruchomość. Potem dochodzą również problemy z ogrzewaniem, jeśli to jest gazowe. Zimą rachunki za ogrzewanie mieszkania w kamienicy mogą być naprawdę niebotyczne. Nie da się jednak ukryć, że wiele osób jakoś radzi sobie z tym problemem. Pomocne bywają dla przykładu kominki, które potrafią ogrzać naprawdę duży obszar w domu. Niektórzy decydują się na ogrzewanie elektryczne, ale to także może podnieść rachunki do góry. Kamienica nie jest łatwą inwestycją, ale na pewno dla miłośników starych budynków, niebojących się wysokich kosztów eksploatowania jest to idealny pomysł na życie.

Domy zlokalizowane pod miastem

Nieruchomości PoznańPoznań to nie tylko wielkie i gwarne miasto, w którym nie można zaznać wytchnienia i relaksu. Wiele osób w ostatnich czasach decyduje się na wyprowadzkę pod miasto, gdzie znajdują się z koeli atrakcyjne osiedla podmiejskie. Te ostatnie to zarówno budowane domy, jak i mieszkania. Nierzadko osiedla mają w swojej ofercie oba rodzaje nieruchomości. Dlaczego zainteresowanie osiedlami podmiejskimi jest takie duże? Niegdyś wiele osób chciało przeprowadzać się do centrum miasta. Dziś mieszkanie pod miastem to nic złego. A nawet wbrew przeciwnie. Obecność terenów zielonych i świeże powietrze wpływa zbawiennie na zdrowie i samopoczucie zarówno w przypadku dorosłych, jak i w przypadku mniejszych mieszkańców, czyli dzieci. Ponadto dojazd do samego centrum wcale nie zajmuje dużo czasu. Można to zrobić między innymi samochodem czy nawet rowerem.

Poznań jest miastem, w którym bez obaw można zamieszkać. Możliwość kupna różnego typu nieruchomości sprawia, że każdy – nawet najbardziej wymagający człowiek – znajdzie dla siebie idealną opcję. Co więcej, Wielkopolska posiada wiele charakterystycznych cech, których nie sposób znaleźć w innych miejscach Polski. Chodzi o pewnego rodzaju unikatowość, która objawia się w codziennym życiu na każdym kroku i którą każdy nowy mieszkaniec szybko doceni. Na uwagę zasługują również wszelkiego typu ośrodki nauko-kulturalne, które można spotkać nie tylko w Poznaniu, ale także w okolicy. Mowa przede wszystkim o uczelniach wyższych, które kształcą ludzi na jednym z najwyższych poziomów w Polsce. Przy okazji wizyty w Poznaniu – czy to stałe czy też na chwilę – nie sposób nie odwiedzić ciekawych muzeów czy wspaniałych teatrów. Poznań to kolebka kultury i nauki, ale także bezpieczne miejsce, w którym można zostać na stałe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *