Wyjazdy wakacyjne dla dzieci

0 komentarzy
Wyjazdy wakacyjne dla dzieci

Wakacje to czas, w którym dzieci powinny nie tylko odpocząć od szkoły, ale również poprzez kreatywne zajęcia ćwiczyć różne umiejętności. Dwa bite miesiące przed komputerem czy telewizorem z pewnością nie odbiją się pozytywnie na zdrowiu i samopoczuciu dziecka. Jak zapewnić mu zatem aktywne i jednocześnie interesujące zajęcie? Okazuje się, że wbrew pozorom opcji nie jest mało. Dzieci oraz młodzież mogą wziąć udział w ciekawych kursach językowych, zajęciach sportowych i warsztatach artystycznych. Jeśli mieszkamy na wsi lub w niedużym mieście, alternatywą okazują się kolonie, na przykład w górach czy nad morzem.

Zajęcia sportowe dla wszystkich

Zajęcia sportowe organizowane są między innymi na półkoloniach. Tego typu aktywności znajdziemy również w klubach sportowych i na siłowniach. Co ważne, niektóre oferty są darmowe, dlatego w zajęciach i zawodach mogą brać udział wszystkie dzieci (bez względu na status materialny rodziny).

Innowacyjne kursy językowe w Polsce i za granicą

Szkoły językowe w miesiącach letnich przygotowują i oferują kursy językowe na wakacje. Z reguły są one kierowane do dzieci i młodzieży w wieku od 3/4 lat do 18/19 lat. Najchętniej wybierane języki to wciąż angielski, niemiecki czy francuski, czyli bardzo często te przedmioty, których dzieci uczą się w szkole. Co ważne, szkoły językowe przygotowują kursy nie tylko w swojej siedzibie czy na krajowych koloniach. Bardzo często proponują również innowacyjne kursy językowe, które można odbyć za granicą. Zazwyczaj tego typu warsztaty trwają od dwóch do kilku tygodni. Wszystko zależy między innymi od wieku dziecka czy dostępnych opcji. Zaletą kursów językowych za granicą jest:

 • efektywna nauka języka obcego,
 • możliwość poznania różnych kultur,
 • zwyczajów i obyczajów,
 • stały kontakt z językiem,
 • kontakt z rówieśnikami z innych krajów,
 • udział w interesujących zajęciach związanych z zainteresowaniami kursantów.

Zajęcia artystyczne dla każdego

Nie trzeba pięknie rysować czy wyjątkowo tańczyć, by wziąć udział w interesujących zajęciach artystycznych organizowanych na przykład przez domy kultury. Zabawy tego typu mają przede wszystkim kształtować poczucie estetyki u dziecka i sprawiać, że zebrana grupa fantastycznie spędzi czas. Spośród zajęć artystycznych z pewnością warto wyróżnić:

 • warsztaty rysowania, klejenia,
 • malowania i rzeźbienia,
 • warsztaty teatralne,
 • warsztaty taneczne,
 • warsztaty nauki śpiewu.

Każde dziecko może wybrać takie zajęcia, które najbardziej przypadną mu do gustu. Zazwyczaj organizatorzy wprowadzają również podziały na grupy wiekowe.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *