Wyłaz dachowy, niezbędny element każdego poddasza

0 komentarzy
Wyłaz dachowy, niezbędny element każdego poddasza

Zastanawiasz się jaki wyłaz wybrać, byś mógł korzystać z niego przez wiele lat? Odpowiedź jest prosta. Wyłaz dachowy Fakro. Przed przystąpieniem do wyboru wyłazów musisz odpowiedzieć sobie na bardzo ważne pytanie, czy będzie on montowany w pomieszczeniu ogrzewanym czy też nie.
Jeśli odpowiedź jest twierdząca, należy wybrać wyłaz dachowy fakro FWR, FWL lub FWP. Są to produkty, które łączą w sobie funkcje okien dachowych-doskonale doświetlają pomieszczenia i pozwalają na wietrzenie ich oraz wyłazów dachowych-umożliwiają swobodne i bezpieczne wyjście na dach w celu wykonania prac kominiarskich, instalacyjnych, konserwacyjnych. Dzięki nim możemy także ściągnąć z dachu przedmiot, który n nim utknął, na przykład piłkę czy latawiec. Okna te charakteryzują się bardzo dobrymi współczynnikami przenikania ciepła i dźwięku. Możesz mieć więc pewność, że pomieszczenie nie będzie ulegało przegrzewaniu latem, kiedy intensywność promieni jest nasilona i wychłodzeniu zimą. Ponadto nie będą niepokoiły Cię dźwięki dochodzące z zewnątrz i te z ulicy i te towarzyszące zjawiskom atmosferycznym- deszcz, grad, burza. Wyłazy FWR i FWL posiadają dwie uszczelki i klamkę standard, a wyłazy FWP cztery uszczelki i klamkę elegant.
Drugą grupę stanowią wyłazy przeznaczone do montażu w pomieszczeniach nieogrzewanych i nieocieplanych. Można podzielić je na trzy podgrupy:
a) wyłaz dachowy Fakro WLI: ościeżnica wykonana z drewna sosnowego, skrzydło z profilu aluminiowego, grubość pakietu szybowego=16 milimetrów, szyby hartowane o podwyższonej odporności na uszkodzenia; wyłazy tego typu należy montować na dachach o kątach nachylenia od 15° do 70°, uniwersalny kołnierz uszczelniający umożliwia dopasowanie wyłazu do każdego pokrycia dachowego,
b) wyłazy dachowe WGI, WGT: należy montować je na dachach o kątach nachylenia od 15° do 60°, skrzydło wykonane jest z ekstrudowanego profilu aluminiowego, sosnowa ościeżnica, pakiet szybowy wzmocniony szybami hartowanymi, zaokrąglony kształt kołków ustalających przeciwdziałający skaleczeniom,
c) wyłazy WSS, WSZ, WSH: przeznaczone są do montażu na dachach o kątach nachylenia od 15° do 60°, ościeżnice wykonane z impregnowanego próżniowo drewna sosnowego, skrzydła wzmocnione aluminiowymi profilami, uchwyt umożliwiający blokowanie okna w trzech pozycjach, konstrukcja klapowa, półkolista kopuła z poliwęglanu, możliwość otwierania okna ku górze do kąta 180°, montaż niewymagający wykonywania nadbitek i wymianów.
Każdy wyłaz dachowy Fakro objęty jest pięcioletnim okresem gwarancyjnych. Ulokowany jest na łatach, które umożliwiają przesuwanie go podczas montażu i idealne dopasowanie do pokrycia dachowego. Do wyłazów dołączone są profesjonalne zestawy złożone z akcesoriów niezbędnych do poprawnego i niesprawiającego problemu montażu wyłazu. Jeśli więc liczy się dla Ciebie dobra jakość idąca w parze z przystępną ceną, wyłazy Fakro na pewno przypadną Ci do gustu. Są wykonane z niezwykle trwałych materiałów, które są odporne zarówno na nieustanne działanie czynników atmosferycznych, jak i uszkodzenia mechaniczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *